Web Sitenizle Kişisel Markalaşın

Web siteniz şirketler, insan kaynakları ve bireyler dahil bir çok kişi için ilk izlenimi sağlayacaktır. Sitenizin markalaşma stratejisi ve kurumsal kimlik çalışması önemli sonuçlar doğurabilir. İçerik organizasyonu ve görünüm sayesinde sizinle iletişim kuracak insanlar olacaktır.

Web sitenizde içerikle ve kendinizle ilgili çözümle yapın. Online söylemek istediklerinizi, yapabileceklerini ve özelliklerini yansıtın. Hedef kitlenizin, rakiplerinizin, takipçilerinizin sizi daha iyi tanımasını sağlayın. Kendinizi sitenizde analiz etmekten, öz eleştiri yapmaktan kaçınmayın. Aynı zamanda ziyaretçilerinizin size yapıcı eleştireler yapmasına olanak tanıyın.

Analizi ziyaretçilerinize çevirin. Detaylarını öğrendiğiniz ziyaretçi profiline ne tür cevaplar verebileceğinizi daha iyi bilir ve paylaşımlarınızı kendinizden ödün vermeden bu analize göre şekillendirirsiniz.

Web sitenizi ve profilinizi netleştirin. Çizginizi içinde bulunduğunuz sektöre göre çizin. Belirli bir alana yönelmeniz yani niş bir site oluşturmanız sizi daha güvenilir ve başarılı kılacaktır. Her şey olmaya çalışmayın.

Kişiliğinizi yansıtan görünümü elde etmek. Menülerin isimlerinden tema renklerine kadar her detay kimliğinizi öne çıkarır. Kişisel bir tema sade olmakla beraber detaylarını ön plana çıkarmalıdır. Sizi tanıtan sayfalarla uyumlu ve deneyimlerinizi öne çıkaran bir görünüm sizi daha iyi yansıtır.

Günümüzün popüler mecraları sosyal ağlar. Sosyal medya hesaplarınızı temanın uygun yerlerine eklemeyi unutmayın. Verim alamazsanız yerlerini değiştirin. Bazı saatler bile çalışmak için yer seçer. Denemeden bilemezsiniz.

Yorum Yap